Objawy - bezsennosc

Bezsenność

objawy.org.pl

Forum

Bezsenność ;-( (Donota)
Ostatnio czytałam artykuł na ten temat i z tego co tam pisze to musi być jakiś powód Twojej bezsenności: zmartwienia, stresy, smutki albo jeszcze coś innego co nie pozwala ci zasnąć. Psycholog czy psychiatra nie badali Cię pod tym kątem?? Najlepszym sposobem jest się zrelaksować, jakaś pachnąca kąpiel, nie myślenie o zadanich do zrobienia, o tym czego się nie zrobiło ano i niczym stresującym, po prostu myśleć o przyjemnych rzeczach ja np. wyobrażam sobie siebie gdzieś nad morzem, że jest tak fajnie, ciepło, usypiająco Albo robie wszystko byle tylko tak się zmęczyć by paść na łóżko. Albo zalecane też jest, że jak nie można zasnąc to zająć sie jakąs spokojną czynnością, którą w każdej chwili będzie można przerwać np. układanie zdjęć, czytanie poważnej powieści historycznej. No i zadbanie o wywietrzone pomieszczenie by nie było powietrze za suche a tepm. nie za wysoka czy też niska,
(więcej...)

3
jak "przestawić" swój organizm? (Magda)
Ciepła kąpiel, mleczko cieplutkie, ciemno w pokoju, relaksacyjna muzyczka (może jakiś szum morza) i odpływasz
(więcej...)

4
Bezsenne noce.... (Hanka)
Hydroksyzyna ma dosc długi rozbieg, jak ja to nazywam. Na mnie bardzo dobrze działa Alprox (do stosowania na krótka mete!!!!!). Zasypia sie szybko, w nocy bez wybudzeń, rano wstaje się bez problemu, nie jest sie przytępionym.
(więcej...)

3
Bezsenność dziecka (Basia)
mhm, to rzeczywiście problem. Mialam kłopot ze spaniem z najstarszą córką, gdy próbowałam ją nauczyć sypiać we własnym łóżku. twoje dziecko zdecydowanie za mało śpi, ale ono nie musi sobie z tego zdawać sprawy. dzieci w gruncie rzeczy lubią mieć dobrze rozplanowany dzień, gdy dni są do siebie podobne też wpadają w rutynę. Przyjrzyj się rozkładowi dnia twojego dziecka, pory posiłków, pora dziennej drzemki i zabawy czy są do siebie podobne? Zorganizuj mu dzień, to bardzo pomaga. Jeśli wstaje mniej więcej o stałej porze to do tego przystosuj resztę dnia. nie zapominaj o wyjściu na dwór, najlepiej przed drzemką. Natomiast zasypianie to już trudniejszy temat. Ja swoje dzieci kładę do łóżka o 19,30, po dobranocce i zasypiają. Jeśli któraś wstaje i marudzi, a wiem że nic jej nie dolego to kładę ją z powrotem. Do skutku. W tej chwili nie mam na szczęście tego problemu, ale nauczenie ich wymagało dużo cierpliwości i czasu. Kładłam do łóżeczka, czytałam bajkę, żegnałam się i wychodziłam z pokoju. Gdy bardzo płakała wchodziłam, nie rozmawiałam tylko przytuliłam i wychodziłam. czasem wchodziłam trzydzieści razy, ale po dziesięciu dniach zasypiały już same o tej porze którą ja im wybrałam. To metoda ze sławnej superniani, i choć nie z wszystkimi się zgadzam to ta akurat się sprawdziła.
(więcej...)

2

Dodaj nowy temat:

Tytuł:
Autor:
Wpisz poprawną odpowiedz
aby wysłać wiadomość
Co jest mniejsze: kałuża czy morze?

Pozostałe tematy: